Archive

Sunday, July 15, 2012

در حومه‌ واشنگتن، سالیاد ترور شهیدان وین گرامی داشته شد

 عکس: تصویری از شرکت کنندگان مراسم یادبود دکتر قاسملو

بیست وسومین سالیاد ترور دکتر قاسملو و همراهانش در حومه‌ واشنگتن پایتخت آمریکا روز 23 تیرماه 1391، برابر با 13ی جولای 2012، ساعت 7 بعد از ظهر با حضور ده‌ها تن از کُردهای چهار بخش کردستان و سخنرانی شخصیات آکادمیک و دانشگاهی برگزار گردید.
ابتدا رحیم رشیدی به‌ حضار خوش امد گویی گفت، سپس سرود ملی "ای رقیب" نواخته‌ شد. سارا اکرمی رئیس اتحادیه‌ جوانان کرد برای حقوق بشر که‌ از ترنتوی کانادا به‌ واشنگتن امده‌ بود، در مورد شخصیت دکتر قاسملو و نیز هدف از برگزاری مراسم یاد بود صحبت نمود.
اولین سخنران این مراسم، کارول پرونهوبر، نویسنده کتاب "مرگ قاسملوی کُرد" بود، که در رابطه با زندگی، مبارزه و نحوه ترور دکتر قاسملو به ایراد سخنرانی پرداخت.

 عکس: سخنرانان مراسم 

سپس، پرفسور "ایوان ساسچا شیهان"، عضو بخش روابط دپیلماتیک دانشگاه بالتیمور، به بررسی نقض حقوق بشر در ایران، تأثیرات تحریم‌های بین‌المللی بر رژیم ایران و چگونگی تقویت مخالفان رژیم ایران در سطح دنیا و به‌ویژه در ایلات متحده، پرداخت.
پس از وی، "ریان میرو"، محقق امنیت ملی در تلویزیون فاکس نیوز، در رابطه با نقش و تأثیرات رژیم ایران در حمایت از تروریسم و تروریسم دولتی و همچنین خطرات رژیم ایران علیه امنیت منطقه و جهان، سخنانی را ایراد داشت

 عکس: لوقمان احمد و آزاد

در بخش دیگری از مراسم، کاترین کامرون، مسئول انجمن رهبری حقوق بشر، نقض حقوق ملیت‌های ایران و به‌ویژه حقوق کُردها از سوی رژیم ایران را تشریح، و نحوی انزوای بیشتر رژیم ایران را تحلیل، و همکاری‌های جنبش دمکراسی‌خواهانه ملیت‌های ایران در راستای استقرار نظامی دمکراتیک در این کشور را تفسیر، و مبارزه کُردهای ایران در راه آزادی و دمکراسی را ارج نهاد.


 عکس: دکتر فرج اردلان، رحیم رشیدی و سارا اکرمی

در بخش دیگری از مراسم، رحیم رشیدی، به‌ نمایندگی از طرف سازمان شورای رهبری حقوق بشر، در رابطه با اهمیت افکار و اندیشه‌های دکتر قاسملو بعنوان رهبری ملی، و تأثیرات دکتر قاسملو در جنبش رهایبخش کردستان اظهار نظر نمود.
دکتر  فرج اردلان، به نمایندگی از کانون کُردی، در مورد اهمیت انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و مشارکت کُردها در آن به ایراد سخنرانی پرداخت و از تلاش همه‌ جانبه‌ اتحادیه‌ زنان دمکرات کردستان ایران برای موفقیت برگزاری مراسم یادبود شهیدان وین، تشکر نمود. سپس، سارا اکرمی از حضار به‌ طور عموم و کمک‌و پشتیبانی حزب دمکرات کردستان ایران به‌ طور ویژه‌، برای برگزارکنندگان مراسم یاد بود دکتر قاسملو و یارانش، تشکر و قدردانی کرد.
شایان توجه‌ است که‌ در بخشی دیگر از مراسم، جمال عبدولا زاده‌ با پروژکتور دها عکس از مقاطع مختلف زندگی و مبارزه‌ دکتر قاسملو را به‌ نمایش گذاشت و دوریا عبدولا زاده‌ زندگینامه‌ دکتر شهید را قراعت نمود. و نیز محمد گرژالی مسئولیت عکس برداری از مراسم را بر عهده‌ داشت.
در خلال مراسم نیز چندین از سوی لوقمان احمد و آزاد، سرود و قطعه موزیک انقلابی به اجرا در آمد.
شایان توجه‌ است که‌ اتحادیه‌ جوانان کرد برای حقوق بشر، مرکز کردی و شورای رهبری برای حقوق بشر در یک اقدام مشترک این مراسم را برگزار کردند.

No comments: