Archive

Wednesday, October 14, 2009

پرده بکارت یک بار مصرف


پرده بکارت یک بار مصرف برای حل مشکل جهان اسلام به بازار آمد
زمانی که یک رسم مذهبی در تناقض با زمان و مدرنیسم واقع می شود، ماجرای زیر اتفاق می افتد:

پایگاه خبری الجوار نوشت:‌ چین كه یكی از بزرگترین تولید كنندگان محصولات مختلف در سراسر جهان است، اخیرا "پرده بكارت مصنوعی" تولید كرده كه آن را "پرده بكارت یك بار مصرف"‌ نامیده اند. گفته می شود قیمت هر یك از این كالا حدود 15 دلار است.
تولیدكنندگان این كالای مصنوعی می گویند،‌ بیشترین كشور عربی - اسلامی كه از این محصول استقبال كرده، مصر است. تعداد زیادی از بازرگانان مصری برای گرفتن نمایندگی رسمی این محصول، به این شركت تولید كننده رفته و رقابت میان آنان شدت گرفته است.
گفته می شود این كالا قرار بود اوایل ماه مبارك رمضان وارد مصر شود، اما مخالفت شدید برخی علما و چهره های دینی این كشور با وارد كردن آن در این ماه مبارك، موجب شد كه بازرگانان و واردكنندگان مسأله را به بعد از ماه رمضان موكول كنند. اما دسته ای دیگر از علما و چهره های دینی در كل با وارد كردن این نوع كالا به شدت مخالفند و آن را موجب نشر فحشا و فساد در جامعه می دانند.
این ابزار در واقع به افراد مرتكب عمل نامشروع، این امكان را می دهد كه طرف مقابل را فریب دهند.
در همین راستا شیخ "عبدالمعطی البیومی" عضو مجمع پژوهش های اسلامی دانشگاه الأزهر و نماینده سابق كمیته دینی در پارلمان مصر با صدور فتوایی ضمن انتقاد شدید از ورود این كالا به كشورش، خواستار محاكمه و قصاص واردكنندگان آن شد.
از سوی دیگر شیخ "یوسف بدری" دیگر عضو مجمع پژوهش های اسلامی الأزهر حمایت كامل خود از فتوای شیخ "البیومی" را اعلام كرده و گفت: بنده 100% این فتوا را درست می دانم و از آن دفاع می كنم. به اعتقاد بنده علاوه بر اینكه وارد كنندگان این كالا باید قصاص شوند، استعمال كنندگان آن نیز باید مورد قصاص قرار گیرند. فكر می كنم 10 ضربه شلاق یا تبعید و حبس برای هر یك از استعمال كنندگان خوب باشد. شیخ "مصطفی شكعه" نیز در فتوایی مشابه خواستار اجرای شدید قانون در این باره شد زیرا استعمال این كالا را فریب مردان توسط زنان كه كاری حرام است دانست.
گفتنی است شیخ "محمود عاشور" از اعضای سابق دانشگاه الأزهر پس از صدور این فتوا توسط "البیومی" و تأیید شدن آن از سوی "بدری"، آن را رد كرده و گفت: اینگونه اظهار نظرات یك اجتهاد شخصی است. به نظر بنده به جای قصاص واردكنندگان، باید آنان را جریمه كرد تا دست از واردات آن بردارند.
شایان توجه‌ است که‌ در بخشی از کشورهای اروپایی به‌ ویژه‌ کشور سوئد پروسه عمل جراحی‌ (دوختن) پرده‌ بکارت آنجام می گیرد که‌ این مسئله‌ بعد از اتفاق افتادن قتل های ناموسی در میان مهاجران به‌ وقوع پیوست و این روند‌ برای جلوگیری از قتل انسان‌ ها به‌ خاطر عدم برده‌ بکارت و غیره‌، مجانی صورت می گیرد ...
اکنون از خودم سوال می کنم که‌ همسایه‌ انترنتی من ته‌وار "ماده‌ عقاب" در این راستا چه‌ موضعی می گیرد، چه‌ فکر می کند و چگونه‌ این رویداد را تحلیل و تفسیر می کند، به‌ گمان من لیلا با قلم توانمند و غیور خود در این زمینه‌ خواهد نوشت...

No comments: